II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitw i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy: ”Ad Gentes”. W ubiegłą niedzielę na Ukrainę zebraliśmy 3010 zł. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 Różaniec Fatimski i spotkanie Żywego Różańca i o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Po Mszy św. pomodlimy się:”Suplikacjami”.

3. Po Mszy św. możemy jeszcze zabrać darmowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, którą możemy wesprzeć dobrowolną ofiarą.

4. Po Mszy św. możemy nabyć tygodnik katolicki:”Niedziela” w cenie 10 zł.

5. W środę na Mszę św z Nowenną do MBN Pomocy zapraszam nasze parafianki w dniu ich święta.

6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 obowiązkowe spotkanie młodzieży do Bierzmowania, a o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

8. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi, które są przypomnieniem o tym podstawowym obowiązku każdego katolika możemy odbierać w ramach urzędowania biura parafialnego lub wychodząc z kościoła u naszych starszych lektorów. Złożone ofiary są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego, na które możemy składać również na trzecim filarze po stronie ambony.

9. W tym tygodniu modlitwę różańcową o godz 17.30 poprowadzą: w poniedziałek III Róża, we wtorek IV Róża, w środę Godzinki do Matki Bożej, w czwartek V Róża i w sobotę VI Róża Różańcowa.

10. Bóg zapłać parafianom z ulic Cichej, Krasickiego, Lipowej i Wdzięcznej za złożenie ofiary 260 zł. na sprzątanie naszej świątyni w lutym. Poproszę parafian z ulic Leśnej i Łokietka o składanie ofiar do skarbonki znajdującej się przy ołtarzu na sprzątanie naszej świątyni w marcu.

11. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00. W niedziele i święta biuro jest nieczynne.